Kacper Kolańczyk - pływak

Cześć! Nazywam się Kacper Kolańczyk i jestem absolwentem Gimnazjum nr 3 im. Zjednoczonej Europy. Uczęszczałem do klasy z profilem o rozszerzonym angielskim.

Moją wychowawczynią była pani Elżbieta Buchner. Szkołę tę ukończyłem z wieloma sukcesami, dzięki którym rozpocząłem naukę w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. Po wieloletnim reprezentowaniu mojego rodzinnego klubu MKP Kołobrzeg pod okiem trenerki Matyldy Rogińskiej nadszedł czas na zmianę klubu. Dostałem się do klasy ogólnorozwojowej i zacząłem trenować w nowym klubie- MKP Szczecin pod okiem trenera Oskara Krupeckiego.

Na co dzień mieszkam w internacie z moimi przyjaciółmi. Dzięki temu nauczyłem się samodzielności i systematyczności. Moje treningi odbywają się na jednym z najładniejszych obiektów w Polsce, dzięki któremu mogę się rozwinąć i być jeszcze lepszym.

W ciągu trzech lat reprezentowałem i reprezentuję szkołę jak i klub na zawodach. Zdobywałem punkty dla szkoły na Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego. Jechałem na zawody z cyklu Grand Prix Polski oraz na najważniejsze Mistrzostwa Polski.

Na swoich pierwszych Mistrzostwach Polski 16 latków w barwach MKP Szczecin zająłem 5 miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz 4 miejsce w sztafecie 4x100dowolnym.

W drugim roku na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, 17-18 lat zająłem 4 miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym w kategorii 17-18 lat oraz byłem w pierwszej 20 Polski na dystansie 50 metrów stylem motylkowym jak i również na 100 metrów stylem dowolnym.

W moim ostatnim, trwającym trzecim roku zająłem 7 miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, 10 miejsce na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i 13 miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym na Mistrzostwach Polski 17-18 latków.

Dzięki pływaniu zwiedziłem prawie całą Polskę. Nauczyłem się, że ciężka praca i dążenie do celu daje motywacje do dalszej pracy! Na końcu chciałbym zachęcić każdego ucznia jak i uczennice najlepszej szkoły w Kołobrzegu do uprawiania sportu!

Jeżeli trenujesz, nigdy się nie poddawaj i podążaj za swoimi marzeniami! Jeżeli jeszcze nie zacząłeś/łaś przygody ze sportem, nie ma na co czekać, zacznij jak najszybciej! Uwierz w siebie!