Młody programista

Klasa 2a rozpoczęła zajęcia na Politechnice Koszalińskiej. Uczniowie biorą udział w projekcie unijnym "Młody programista”. Podczas pierwszych zajęć poznawali ozboty, małe roboty, którym programowali drogę poruszania się. Zajęcia były bardzo ciekawe i pomysłowe.

Znacie Wstęgę Mobiusa?

Ma ona niezwykłe właściwości. Rozcięta wzdłuż linii środkowej, w połowie szerokości, nadal pozostaje jedną wstęgą. Ponowne przecięcie jej w taki sam sposób prowadzi do powstania dwóch wstęg, połączonych tak, jak ogniwa w łańcuchu.

Klasa 7b na warsztatach edukacyjnych

Jak żyć w zgodzie z naturą i być bardziej EKO? Na to pytanie potrafią odpowiedzieć uczniowie klasy 7b, którzy wzięli udział w dwudniowych warsztatach ekologicznych w Lipiu.

Uczymy się poprzez zabawę

W klasie 4a właśnie kończymy pierwszy dział matematyki "Liczby i działania". Aby utrwalić zadania typu: "O ile więcej/mniej?" oraz "Ile razy więcej/ mniej?" dzieci przeniosły się do wirtualnego Escape Room-u, w którym musiały rozwiązywać zadania.

Policjant gościem świetlicy

Nasza świetlicę odwiedził Pan policjant, który spotkał się z uczniami klas 1-3, aby porozmawiać z nimi o bezpiecznej drodze do szkoły i ze szkoły. Dzieci utrwaliły sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy na jezdni, aby w przyszłości uniknąć potrąceń przez samochody.

Dzień Języków w klasie I d

Klasa 1D również włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole. Dzieci wykonały flagi państw Unii Europejskiej i zaprezentowały swoje prace podczas lekcji języka angielskiego.

Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Święto to zainicjowane zostało przez Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki. Dzień ten był okazją do wysłuchania koncertów i uczestnictwa w różnych uroczystościach muzycznych na całym świeci.

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Rada Europy, pragnąc zwrócić uwagę na znaczenie nauki języków oraz szacunek do wszystkich języków używanych w Europie, ogłosiła to święto w 2001 roku.

Kurs pierwszej pomocy

W dniu 24.09.2021 roku odbył się trzygodzinny kurs z pierwszej pomocy zorganizowany w ramach prac Szkolnego Koła PCK. W kursie wzięły udział 22 osoby z klas: VII a, VII b, VIII a oraz VIII b. Uczniowie nauczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, zwłaszcza reanimacji oraz pozycji bocznej bezpiecznej.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Jak zawsze na początku roku szkolnego dzieci klas młodszych utrwalają zasady jak należy zachowywać się w ruchu drogowym. Dlatego dzieci z klasy 1c spotkały się z panią policjantką sierż. Agnieszką Kalwą – Pacer, która przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa w poruszaniu się w ruchu drogowym.