Sukcesy w konkursie "Meandry Polszczyzny”

Z dumą informujemy, że uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w konkursie "Meandry Polszczyzny" zorganizowanym przez I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

XXVIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniu 23.04.2022 roku odbyły się XXVIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy zorganizowane przez Polski Czerwony Krzyż w Kołobrzegu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Hanna Rasztubowicz kl. 8 b, Marcjanna Biernacka kl. 8 b, Oliwia Domachowska kl. 8b, Julia Figa kl. 8b, Marianna Wagner kl. 8a.

Czerwonokrzyska Gwiazdka

Przez ostatni miesiąc, tj. w dniach 08.11.-16.12.2021 roku odbyła się w naszej szkole akcja Czerwonokrzyska Gwiazdka. W tym czasie aż 61 uczniów klas VII oraz VIII przyłączyło się do akcji, podczas której zbieraliśmy artykuły spożywcze oraz środki czystości.

Olimpiada Zdrowego Stylu Życia 2021

Po raz kolejny nasze uczennice nas nie zawiodły. W dniu 15.12.2021 roku odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Literackim ,,20 listopada dzieci głoszą swoje prawa” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana Pawła II w Kołobrzegu.

I miejsce – Marta Wacko (kl. 7a)
III miejsce – Hanna Rasztubowicz (kl. 8b)

Marta i Hania napisały piękne listy do rówieśników.
Gratulujemy!

OLIMPIADA WIEDZY O HIV i COVID

Po raz kolejny nasi uczniowie nas nie zawiedli. Tym razem najlepsza okazała się Hanna Rasztubowicz klasy 8 b, która zajęła III miejsce na terenie Miasta Kołobrzeg i Powiatu Kołobrzeskiego w Olimpiadzie Wiedzy o HIV i COVID.

Zbiórka karmy

W naszej szkole w klasach 5-8 została przeprowadzona od 15- 29.10 br zbiórka karmy i innych artykułów dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska „REKS” w Kołobrzegu. Celem tej inicjatywy była poprawa standardu pobytu podopiecznych schroniska oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt wśród uczniów.

Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie

Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Miasta Kołobrzeg i Powiatu Kołobrzeskiego została przeprowadzona w dniu 23.11.2021 roku zdalnie przy użyciu platformy QUIZIZZ. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat krwi i jej roli w życiu człowieka.

Podsumowanie Konkursu Ekologicznego

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny "Z ekologią na Ty", który Honorowym Patronatem objęła Pani Prezydent Anna Mieczkowska. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, włożony trud i zaangażowanie.

Zdrowe Śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek, który dostarcza nam niezbędnej energii. To najlepszy start w nowy dzień! Podczas lekcji dzieci z klasy 1c poznały zasady dotyczące prawidłowego żywienia, wykonały piramidę zdrowego odżywiania oraz samodzielnie przygotowały pożywne śniadanie.