Zbiórka karmy

W naszej szkole w klasach 5-8 została przeprowadzona od 15- 29.10 br zbiórka karmy i innych artykułów dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska „REKS” w Kołobrzegu. Celem tej inicjatywy była poprawa standardu pobytu podopiecznych schroniska oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt wśród uczniów.

Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie

Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Miasta Kołobrzeg i Powiatu Kołobrzeskiego została przeprowadzona w dniu 23.11.2021 roku zdalnie przy użyciu platformy QUIZIZZ. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat krwi i jej roli w życiu człowieka.

Podsumowanie Konkursu Ekologicznego

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny "Z ekologią na Ty", który Honorowym Patronatem objęła Pani Prezydent Anna Mieczkowska. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, włożony trud i zaangażowanie.

Zdrowe Śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek, który dostarcza nam niezbędnej energii. To najlepszy start w nowy dzień! Podczas lekcji dzieci z klasy 1c poznały zasady dotyczące prawidłowego żywienia, wykonały piramidę zdrowego odżywiania oraz samodzielnie przygotowały pożywne śniadanie.

Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec"

Miesiąc październik jest szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy różaniec. Ponad 40 uczniów własnoręcznie wykonało przepiękne różańce z darów natury, koralików, pereł, modeliny i innych dostępnych w domu materiałów.

W zdrowym ciele zdrowy duch

W ramach zajęć "W zdrowym ciele zdrowy duch" uczniowie klasy 1c poznali aktywne formy spędzania czasu wolnego. Ugruntowali wiedzę, dlaczego należy uprawiać sport. Podsumowaniem zajęć były prezentacje dzieci. Każde z nich opowiedziało o swoim ulubionym sporcie lub sportowcu.

Nasze uczennice nagrodzone!

W ubiegłym tygodniu Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna rozstrzygnęła międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas1-3, który był zorganizowany w ramach akcji "Wyprawa na 3K, czyli kariera, kompetencje i kreatywność". Miło nam ogłosić, że w tym konkursie II miejsce zajęła Lena Jagusiak z kl.1c. Nagrodzona została także praca Gabrysi Puton z tej samej klasy.

Młody programista

Klasa 2a rozpoczęła zajęcia na Politechnice Koszalińskiej. Uczniowie biorą udział w projekcie unijnym "Młody programista”. Podczas pierwszych zajęć poznawali ozboty, małe roboty, którym programowali drogę poruszania się. Zajęcia były bardzo ciekawe i pomysłowe.

Znacie Wstęgę Mobiusa?

Ma ona niezwykłe właściwości. Rozcięta wzdłuż linii środkowej, w połowie szerokości, nadal pozostaje jedną wstęgą. Ponowne przecięcie jej w taki sam sposób prowadzi do powstania dwóch wstęg, połączonych tak, jak ogniwa w łańcuchu.

Klasa 7b na warsztatach edukacyjnych

Jak żyć w zgodzie z naturą i być bardziej EKO? Na to pytanie potrafią odpowiedzieć uczniowie klasy 7b, którzy wzięli udział w dwudniowych warsztatach ekologicznych w Lipiu.