Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

ul. Okopowa 1a | Kołobrzeg | tel./fax: +48 94 35 211 41 | email: sekretariat@sp7kg.pl 

A A A

Program eTwinning – europejska społeczność szkolna

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.
Pierwszy projekt, do którego przystąpili uczniowie Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu, zarejestrowany został w kwietniu 2016 roku i nosił tytuł „Summer’s coming to town”. Zakończenie projektu nastąpiło w 2017 roku.
Do realizacji projektu przystąpiło pięć szkół – dwie szkoły z Polski, dwie szkoły z Turcji i jedna szkoła z Hiszpanii.
Uczniowie, za pomocą mediów elektronicznych, na platformie Twin Space, poznawali się, rozmawiali, korespondowali ze sobą, doskonaląc znajomość języka angielskiego i niemieckiego oraz umiejętność korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Rejestracja projektu i rozpoczęcie realizacji potwierdzone zostało certyfikatem, a szkoła otrzymała dostęp do korzystania z logo programu.
Drugi projekt jest obecnie w fazie realizacji i nosi tytuł „Sztuka pisania listów wiecznie żywa”. Trwa przygotowanie planu oraz rejestracja projektu, do którego wciąż zgłaszają się zainteresowane szkoły partnerskie. Rozpoczęcie pracy na platformie Twin Space planowane jest w październiku 2019 roku.

Programy - Projekty

insta.ling
Szkoła z klasą
Radosna Szkoła
Ministerstwo Edukacji Narodowej
eTwinning
Klub Szkół
Szkolny Informatyk