Aktualności

Uczniowie klasy II a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Jej tematem było nauczenie się radzenia sobie ze złością. Dzieci zaczęły od nazwania sytuacji, które złość wywołują. Wysłuchały fragmentu, czytanej przez panią bibliotekarkę książki, Bruno Ferrero pt."W krainie smoków".

Uczniowie klas II a I VII a, mieli okazję uczestniczyć w projekcie edukacyjnym pt. "Młody inżynier programista". W czasie kilku spotkań na terenie Politechniki Koszalińskiej, zgłębiali tajniki kodowania i programowania. Pracowali pod okiem specjalistów, wykładowców tej uczelni.

Siatkarki SP- 7 zorganizowały „Karnawałowo rodzinne spotkanie z siatkówką”. Dziewczęta zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności zdobyte podczas treningów, przeprowadziły wspólną rozgrzewkę, a podsumowaniem była gra 2x2.

W styczniu klasa Va brała udział w dwudniowych warsztatach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu "Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty"w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w zajęciach w terenie, podczas których szukali śladów zwierząt, rozpoznawali gatunki drzew i pobierali próbki do badań z rzeki, aby określić stopień zanieczyszczenia wody. Tego samego dnia odbyły się również zajęcia w laboratorium i w sali bioróżnorodności. Na zakończenie uczestniczyli w wyjeździe do Juchowa, podczas którego zwiedzili gospodarstwo ekologiczne.

Zaczęliśmy od projektowania sześcianów. Dzisiaj klasa VIII a może pochwalić się umiejętnością wykonania skomplikowanych projektów do wydruku na drukarkach 3D.

Wielogodzinna praca zespołowa i zaangażowanie uczniów zaowocowały projektami kołobrzeskich zabytków. Uczniowie pracowali w programie Tinkercad. Wykonali kilka projektów. Pierwsze z nich to katedra i ratusz, które prezentujemy na zdjęciach. Następnymi pracami pochwalimy się wkrótce.

Rośnie pokolenie młodych, zdolnych ludzi.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel informatyki, pani Agnieszka Demska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Kołobrzegu informuje, że w dniach od 3 do 21 lutego 2020 roku, będzie trwał nabór do klas pierwszych.

Formularze do pobrania znajdują się w dziale REKRUTACJA

W razie pytań lub kłopotów z wypełnieniem dokumentów, pracownicy szkoły służą pomocą.

W dniu 22 stycznia minęła 157 rocznica wybuchu najdłużej trwającego polskiego powstania narodowowyzwoleńczego, jakim było powstanie styczniowe 1863- 1864. W związku z tym, uczniowie klasy VIII A na lekcji historii uczcili minutą ciszy poległych powstańców, a następnie zapoznali się z genezą powstania, jego przebiegiem i skutkami. Później obejrzeli fragmenty filmu „Szwadron” w reżyserii Juliusza Machulskiego z 1992 r., który poświęcony jest właśnie temu najdłuższemu polskiemu zrywowi niepodległościowemu.

Inicjatorem lekcji na temat powstania 1863- 1864 był nauczyciel historii dr Dawid Kabaciński.

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za zaangażowanie i udział w projekcie BohaterOn w Twojej Szkole, który ma na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku.

Klasa VIa 10 stycznia 2020r. wybrała się do Szczecina. Celem wycieczki były warsztaty biologiczne zorganizowane przez Instytut Biologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczniowie mieli okazję poznać życie pod lodem, wysłuchać ciekawych i interesujących wiadomości o owadach towarzyszących człowiekowi oraz uzyskać informacje o tym, co zrobić, by decyzja o adopcji psa była świadoma i mądra. Nietypowy szkolny dzień był połączeniem nauki i zabawy, oby było ich więcej.

20 grudnia klasa I d zadebiutowała w naszej szkole w jasełkach pt. "Dary dla Dzieciątka". Do betlejemskiej stajenki podążyły z upominkami znane i lubiane postacie z bajek: Kopciuszek, Sierotka Marysia, Rybak ze złotą rybką, Czerwony Kapturek. Rodzice, uczniowie, a także kadra naszej szkoły chętnie włączyła się we wspólny śpiew kolęd.

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w "Warsztatach z Mikołajem", które zorganizowano w "Pomeranii". Zabawa polegała na malowaniu i ozdabianiu bombek oraz figurek świątecznych, pisaniu listów do Mikołaja, klasowym tworzeniu plakatu świątecznego i oczywiście spotkaniu z Mikołajem i odebraniu prezentu. Jednak najwięcej radości było podczas korzystania z sali zabaw.Niech żyje Mikołaj!

Programy - Projekty

insta.ling