Szkoła Podstawowa nr 7 im. Zjednoczonej Europy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

ul. Okopowa 1a | Kołobrzeg | tel./fax: +48 94 35 211 41 | email: sekretariat@sp7kg.pl 

A A A

Aktualności

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za zaangażowanie i udział w projekcie BohaterOn w Twojej Szkole, który ma na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku.

Klasa VIa 10 stycznia 2020r. wybrała się do Szczecina. Celem wycieczki były warsztaty biologiczne zorganizowane przez Instytut Biologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczniowie mieli okazję poznać życie pod lodem, wysłuchać ciekawych i interesujących wiadomości o owadach towarzyszących człowiekowi oraz uzyskać informacje o tym, co zrobić, by decyzja o adopcji psa była świadoma i mądra. Nietypowy szkolny dzień był połączeniem nauki i zabawy, oby było ich więcej.

20 grudnia klasa I d zadebiutowała w naszej szkole w jasełkach pt. "Dary dla Dzieciątka". Do betlejemskiej stajenki podążyły z upominkami znane i lubiane postacie z bajek: Kopciuszek, Sierotka Marysia, Rybak ze złotą rybką, Czerwony Kapturek. Rodzice, uczniowie, a także kadra naszej szkoły chętnie włączyła się we wspólny śpiew kolęd.

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w "Warsztatach z Mikołajem", które zorganizowano w "Pomeranii". Zabawa polegała na malowaniu i ozdabianiu bombek oraz figurek świątecznych, pisaniu listów do Mikołaja, klasowym tworzeniu plakatu świątecznego i oczywiście spotkaniu z Mikołajem i odebraniu prezentu. Jednak najwięcej radości było podczas korzystania z sali zabaw.Niech żyje Mikołaj!

W klasie II a, mama Pawła, przeprowadziła warsztaty. Dzieci robiły wesołe krasnale. Wykonywały je ze skarpetek, które dzięki temu zyskiwały "nowe
życie". Najwięcej radości dostarczyło dzieciom ozdabianie krasnali, szczególnie wymyślanie dla nich wąsów, warkoczy i bród. Po wykonaniu prac, maskotki posłużyły do tworzenia i prowadzenia dialogów.

Uczniowie klasy drugiej napisali świąteczne listy do swoich najbliższych. Postanowili w ten sposób złożyć im  życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Z listami udali się na pocztę, aby je wrzucić do skrzynki.
Teraz wszystko w rękach listonosza.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z klasy II a, wraz z rodzicami, wykonali kartki świąteczne dla mieszkańców DPS-u w Kołobrzegu i Włościborzu. Mają nadzieję, że każda z nich wywoła uśmiech na twarzy, obdarowanego nią seniora. Niech te płynące z dziecięcych serc życzenia, rozpoczną wesoły, świąteczny czas.

17.12.2019 ogłoszono wyniki konkursu ,,Moja okładka do książki ”. Nagrody za najwyżej ocenione prace otrzymali uczniowie:

W naszej szkole odbył się konkurs "Najpiękniejsze ikony Maryjne. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Adresatami konkursu byli uczniowie klas IV-VIII. Uczniowie przygotowali ponad 30 prac. Narody zdobyli:

Klasa 1 d wykonała domowej roboty marakasy .To bardzo prosty do wykonania instrument muzyczny. Do szklanego pojemnika, który można zamknąć, wsypujemy cokolwiek sypkiego i gotowe. Reszta to była zabawa i radość, jaką ona daje! Szklane pojemniczki z zakrętką dowolnie ozdabialiśmy przy pomocy ozdobnych naklejek, cekinków oraz brokatu. Do każdego pojemnika wsypaliśmy inny ,,wsad". Bardzo ładnie brzmią wszelkie kasze, ryż, drobne koraliki, głośniejsze dźwięki wydaje makaron, guziki. Muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dzieci, jest też źródłem wesołej zabawy.
Opiekun : Rymarz Aleksandra

Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dzieci z klasy 1d poznały wiele zwyczajów i tradycji związanych z tym świętem, m.in. zwyczaj wysyłania życzeń na kartkach świątecznych. Niestety w dobie poczty elektronicznej i telefonów komórkowych zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych powoli zanika. Jednak wciąż wielu uważa, że nie ma lepszego sposobu na wysłanie życzeń noworocznych i bożonarodzeniowych niż wrzucenie do skrzynki na listy ręcznie wypisanej pocztówki.

Programy - Projekty

insta.ling
Szkoła z klasą
Radosna Szkoła
Ministerstwo Edukacji Narodowej
eTwinning
Klub Szkół
Szkolny Informatyk