Drodzy rodzice. Prosimy, aby po otrzymaniu od wychowawcy klasy loginu i hasła do Office 365, jako najszybciej wykonali Państwo pierwsze logowanie. Najlepiej zrobić to razem z dzieckiem. Jak się zalogować po raz pierwszy, pokazane jest  w instruktażowym pliku, załączonym poniżej. Podczas pierwszego logowania hasło tymczasowe, otrzymane od wychowawcy, będą musieli Państwo zastąpić hasłem wybranym samodzielnie. Prosimy, aby uczeń zapamiętał to hasło. Pozwoli to nauczycielowi informatyki na poprowadzenie kursu obsługi Office 365. Szkolenie uczniów odbędzie się na lekcji informatyki.

Instrukcja

W nauczaniu zdalnym, jeśli do niego dojdzie, będziemy korzystali z aplikacji Teams, która jest częścią składową Office 365. Aplikację tę można otwierać bezpośrednio w przeglądarce internetowej lub pobrać jako niezależne narzędzie. Jak to zrobić, jest  również pokazane  w instrukcji. Nie jest to konieczne, ale aplikacja działa stabilniej niż środowisko otwierane w przeglądarce internetowej.

Ważne, jeśli mają Państwo kilkoro dzieci i tylko jeden komputer:

W momencie, gdy wykonają już Państwo pierwsze logowanie i ustalą własne hasło do Office 365, można również pobrać aplikację Teams na telefon. Dziecko nie będzie wówczas potrzebowało komputera, aby korzystać z lekcji zdalnych.