Od dwóch tygodni uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczą się projektować grafikę 3D. Naszym celem jest wykonanie prostych projektów i wydrukowanie ich na drukarkch 3D. Uczniowie pracują w programie Tinkercad. Narzędzie dostępne jest on-line, dzięki czemu nad projektem można pracować zarówno w sali lekcyjnej, jak i w domu. To pokazuje uczniom jak wiele możliwości otwiera przed nimi Internet.

Dużo frajdy sprawiło uczniom obserwowanie drukarki podczas drukowania. Najbardziej dumni byli jednak, gdy samodzielnie utworzyli pierwszy projekt. Na kolejnych lekcjach będziemy drukowali. Nasi uczniowie już nie mogą się tego doczekać :)
Zajęcia prowadzi nauczyciel informatyki pani Agnieszka Demska.