KONKURS POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA na film lub komiks edukacyjny pt. „Pierwsza Pomoc- nakręćmy się”

W dniu 23.06.2020 roku odbyło się podsumowanie konkursu na film lub komiks edukacyjny pt. „Pierwsza pomoc – nakręćmy się”. Organizatorem konkursu był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kołobrzegu, Prezydent miasta Kołobrzeg – pani Anna Mieczkowska, Starosta Kołobrzeski – pan Tomasz Tamborski.

Celem konkursu było: praktyczne wykorzystanie umiejętności udzielenia pierwszej pomocy podczas nagrania filmu lub tworzenia komiksu, propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych idei udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rozwijanie i wzbogacanie wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, stwarzanie warunków do wykorzystania i utrwalania wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich elementarnych umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie naszej szkoły nas nie zawiedli i godnie reprezentowali szkołę na terenie miasta, zajmując liczne miejsca.

W kategorii filmu:

I miejsce – Beata Orlińska kl. VIII a oraz Liwia Kowalska kl. VIII b ( praca dwuosobowa )

III miejsce ( ex aequo ) - Jan Michalczyk kl. VI a , Kacper Pawłowski kl. V a

Wyróżnienie za kreatywność – Tomasz Kaczmarek kl. V b

W kategorii komiks:

III miejsce – Angelika Skibińska kl. VII a

Wszystkim gratuluję i życzę miłych wakacji