Wydarzenia, w których ostatnio wszyscy, na całym świecie uczestniczymy, wiele od nas wymagają. Nie możemy robić tylu rzeczy, które jeszcze „przed chwilą” wydawały się całkiem naturalne. Nie zagramy meczu, nie pośmiejemy się podczas wspólnej zabawy. Nawet koledze lub nauczycielowi nie pokrzyczymy nad uchem, ot tak dla hecy!;)
Niektórzy z nas wydorośleli z prędkością, której nie powstydziłby się najlepszy samochód wyścigowy… Jednak poukrywani w bezpiecznych domach, najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, jak wielu ludzi ciężko pracuje, by tej arcytrudnej sytuacji jakoś zaradzić – by każdy otrzymał niezbędną pomoc. Dbają o to, by nikomu nie zabrakło jedzenia, opieki lekarskiej. By każdy czuł się bezpiecznie, w każdym domu była woda, prąd… i Internet.
Spróbuj sobie wyobrazić jeden dzień bez tych rzeczy. To wszystko nie robi się „samo”. Bardzo ciężko pracują nad tym konkretni ludzie – nie dosypiają, narażają swoje zdrowie. Podziękujmy im dzisiaj za okazane serce i ręce, które niosą pomoc.
A zatem – DO PRACY! Dziękujemy kwiatami – najpiękniejsze prace przedstawiamy z nadzieją, że będą one miłym upominkiem, dla tych, którzy niosą pomoc!
ZA DOBRE SERCE I POMOCNE RĘCE:
uczniowie klas 4 przygotowali laurki, kwiatki ze szmatek i tasiemek są autorstwa uczniów klas V, kwiaty z plasteliny, modeliny lub masy solnej wykonali uczniowie klas VI zaś kwiaty z surowców wtórnych mógł przygotować każdy uczeń w ramach zadania dodatkowego z techniki.
kwiaty 1
kwiaty 2