W styczniu klasa Va brała udział w dwudniowych warsztatach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu "Budowa Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty"w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Lipiu. Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w zajęciach w terenie, podczas których szukali śladów zwierząt, rozpoznawali gatunki drzew i pobierali próbki do badań z rzeki, aby określić stopień zanieczyszczenia wody. Tego samego dnia odbyły się również zajęcia w laboratorium i w sali bioróżnorodności. Na zakończenie uczestniczyli w wyjeździe do Juchowa, podczas którego zwiedzili gospodarstwo ekologiczne.

1,6
1.5